| Anonimhm a întrebat:

Am un laptop cu microfon incorporat care merge destul de rau asa ca mi-am luat o pereche de casti cu microfon.Cand le conectez nu imi gaseste microfonul.Si am mai incercat si cu alte microfoane si nu le gaseste. Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Microfonul se utilizeaza cu softurile aferente (Facebook, Yahoo Messenger, Skype, inregistrari audio), iar din setarile acestora se alege pe care dintre microfoane (interne/externe) doresti sa le activezi.
Simpla conectare la laptop nu iti activeaza microfonul!