| Xgamer8 a întrebat:

Am un laptop cu placa video NVIDIA GEFORCE 920 MX 4 GB și un procesor Intel Pentium care îmi sta pe 100%. As dori sa ii fac un upgrade la procesor asa ca îmi poate recomanda cineva un i3 sau un i5 care sa se potrivească la laptop-ul meu?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sunt foarte putine modele de laptop la care poti schimba CPU-ul, la marea majoritate CPU vine lipid pe placa de baza iar costurile unui upgrade este de multe ori mai mare decat valuarea laptop-ului in sine.

Pe scurt, daca vrei cpu mai bun schimbi laptop-ul.

| Xgamer8 explică (pentru Intruder19):

Eu am un Asus X751S și se poate schimba procesorul la el fără sa umblu la placa de baza. Dar am un procesor i3 de la un Sony care nu îl mai folosesc. As putea sa fac swap intre și sa pun i3 pe Asus?