| MihaiPavel21 a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron 5555 cu windows 7 home edition x64 și vreau să intru în meniul ADVANCED BOOT OPTIONS și nu merge, am încercat să-i dau restart laptopului și am apăsat F8 dar nu s-a întâmplat nimic, a fost o repornire obișnuită... Știe cineva cum pot să fac să intru în ADVANCED BOOT OPTIONS?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Poate merge asta: cauta "msconfig" in bara de start, dupa in sectiunea "Boot" mai jos vei avea "Boot options" si bifeaza "Safe boot" si lasa optiunea setata pe "Minimal"; ai grija sa NU setezi "Make all boot settings permanent".
Dupa ce ti-ai terminat treaba, debifeaza "Safe boot" si esti good to go.