| Falcon_Maycon_Andrei_1990 a întrebat:

Am un laptop, Dell M5030, care intra in windows si se inchide dupa aproximativ 10 minute.
Am curatat placa de baza, procesorul, ramii si cooler-ul dar degeaba...tot se supraincalzeste. Este posibil ca procesorul sa fie "buba"?

Răspuns Câştigător
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Ce fel de windows folosesti? Daca ai windows 7 sau windows 8.1, 8, intra la : control panel undeva sus in dreapta apare view by : category d-ai click pe acea iconita si alegi large icons, dupa care trebuie sa alegi power options, si acolo ai mai multe preferaturi unde ai tu balanced d-ai click pe change plan settings iar acolo bifezi toate pe never, tot la fel faci si la power saver, Funda!

1 răspuns: