| Stroiu_Andrei_1997 a întrebat:

Am un laptop emachines e640g, cand l-am luat am avut Linux preinstalat, am instalat Windows 7 insa m-am cam plictisit de Win 7 si vreau sa instalez un XP dar nu vrea sa inceapa sa se instaleze da o eroare (cd-ul cu windows este boot-abil l-am incercat si pe alt pc si a mers) imi puteti supne ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă tot vrei să îți jignești lptop-ul cu Windows Xp atunci încearcă să integrezi în kit driverii de SATA pentru hard disc sau setează din BIOS în loc de ANCHi pe IDE și totul va funcționa. Windows Xp nu are suport pentru hardware nou(Hard discuri pe SATA de exemplu), da recomand totuși Linux mai ales dacă nu ești gammer.

| Stroiu_Andrei_1997 explică (pentru DeyCj):

Multumesc de raspuns o sa vad ce fac

2 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Lipsesc driverele SATA