| AllanClare a întrebat:

Am un laptop HP 8440.Cand conectez castile, nu functioneaza.Se aude in boxele laptopului,nu si in casti.Ele sunt bune, la telefon merg.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Esti sigur ca acele casti sunt stereo? Ar trebui verificat daca pe mufa tata (care o bagi in laptop) au 3 segmente. Mai verifica daca intra bine in laptop sa nu ramana distanta intre mufa castilor si mufa mama a laptopului.

| AllanClare explică (pentru Salontanul):

E verificat totul.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca se aud in continuare boxele laptopului, atunci ai bagat castile in mufa gresita (de microfon) sau mufa nu este potrivita (contact la varf + 2 segmente inelare lateral). Unele casti de telefoane (care au si microfon) nu sunt compatibile cu laptop, avand mai multe inele de contact la mufa.

| AllanClare explică (pentru Bula):

Da,dar aceeasi casca merge la alt telefon.Am incercat si in alta mufa.La fel.