| P1etonu a întrebat:

Am un laptop HP compaq. Se poate schimba placa video si procesorul? Daca da as vrea niste sugestii.Dau funda.PS:Am buget limitat

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Provesorul se poate schimba, dar o faci in service, ca sa iti puna acolo procesor compatibil pe placa ta de baza, placa video se schimba doar daca laptopul are placa video dedicata, sau daca are slot de placa video, daca ai placa video integrata nu poti sa faci asta pentru ca nu prea sunt dotate cu slot de placa video

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Procesorul se poate înlocui fără probleme, dar în general nu vei găsi alt model decât cel pe care îl ai deja.
Procesoarele de laptop, nu prea sunt interschimbabile.
Placa video, sub nici o formă nu se poate schimba.

| greyhound a răspuns:

Costa mai mult decat laptopul; nu merita