| denismerty a întrebat:

Am un laptop HP nx5000, si de ceva vreme mi s-a stricat mufa usb,am incercat sa o repar de unul singur,operatie reusita cu succes.Dar de atunci nu mi se mai aude,am schimbat si windows,am updatat si drivere,l_am desfacut din nou,si totul pare in regula, ce poate sa fie? nu se aude nici in casti sau in alte boxe.Este posibil sa se fi stricat din cauza ca am umblat cu pistolul de lipit atunci cand am reparat usb-ul?(nu am atins deloc placa de baza cu pistolul, doar firul pe care l-am lipit)

1 răspuns:
| klaws007 a răspuns:

Este posibil ca acolo unde ai lipit, sa fi facut fara sa vrei contact cu o alta piesa, cel mai bine este sa il duci in service pentru ca tinand-ul in functiune exista posibilitatea ca sa arzi piese pentru ca mai mult ca sigur circuitul electric a fost modificat fara intentie.