| Avr_Iancu_1992 a întrebat:

Am un laptop i5 la care mi-e stricat display-ul, am o singura intrare de redare video aceea fiind HDMI, asa ca l-am folosit conectat la un TV, acum vreau sa imi reinstalez Windowsul si nu reusesc prin HDMI, cel putin nu stiu eu solutia... intra imaginea de abia de la intrarea in desktop, nu am cum sa ajung in Bios... ma puteti ajuta voi cu o solutie? Cum sa imi reinstalez windosul prin HDMI?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intrare de redare? Poate iesire...
Si de ce trebuie sa intri in BIOS ca sa instalezi windows, ca nu prea ma prind?

| BobocelMihai a răspuns:

Salut. Este problema de la windows, La tv mergea imaginea pentru ca era windowsul in lucru si el optimiza imaginea pentru tv, acum ca nu poti folosi windowsul se poate sa nu iti arate nimic pe ecran din bios dar apasa F1, F2, F8, F12 sau Dell pentu bootare directa dar nu pentru a intyra in bios ci pentru a intra in Boot Menu si acolo selectezi DvD Rom pentru bootare, asta in cazul in care se vede ceva pe ecran