| cosminovici a întrebat:

Am un laptop Lenovo b50-30, si nu-l pot porni la pornire apare doar Lenovo pe un fundal negru. are si un buton de reset bios dare nu merge cum pot sa intru sau sa schimb biosul la acest laptop? am incercat toate tutorialele de pe net dar nu merge nimic un alt sfat va rog,

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Daca problema era de la BIOS, sigur o puteai rezolva cu reset bios sau "bios recovery" (pui fisierul pe usb/cd si apesi o combinatie de taste la pornire - sper ca ai incercat deja).

Exista o regula destul de simpla cand este vorba de calculatoare: daca n-ai rezolvat din resoftare, setari, sau nu merge cu majoritatea pieselor deconectate, atunci e o problema hardware (placa de baza, ram) si e nevoie de service.