| BogdanSVPetc a întrebat:

Am un laptop Lenovo B560 si am probleme cu wireless-ul.Deci il aprind si daca stau cu o pagina usoara (ex:facebook)merge perfect un anumit timp pana incepe sa se dezactiveze si activeze
wireless-ul singur si e normal ca e enervant fiind ca nici o poza nu pot descarca pan la capat. Daca intru pe mai multe pagini sau pe youtub solicitand la o claritate bunicica o ia razna din prima si daca il sting sil aprind iar(sau il repornesc)este bun pana o ia de la capat.De ce? Cu biosul nu m-am jucat ca sa creez probleme de acolo! Prin lan nu mi se intampla asta si nici prin USB.Am windows 7 ultimate abia instalat si asa face de la inceput.Am cautat solutii online dar nimic!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Posibil drivere, sau placa are o problema!

| BogdanSVPetc explică (pentru K0sti):

Laptopul e aproape nou si putin folosit, intrebarea e grea am pus-o la multi sad

| K0sti a răspuns (pentru BogdanSVPetc):

Pai si daca e nou crezi ca te scuteste de probleme? Si eu am avut un laptop Dell nou cu memoria defecta! Ca idee. Nu stiam de ce-mi da ecrane albastre! Si cand spun nou, chiar nou, desigilat cu manuta mea!

| K0sti a răspuns (pentru BogdanSVPetc):

Mai incearca asta: Device Manager -> Network Adapters -> click dreapta pe placa wireless -> Properties -> Advanced si seteaza Power Save Mode pe off. Se pare ca e o problema mai generala la modelele Lenovo! Mai multi se plang de asta! Da cum voua va e lene sa cautati...

| BogdanSVPetc explică (pentru K0sti):

Am facut cum ai spus adica aproximativ ca nu aparea chiar asa si am dezbifat o chestie cu :Allow the computer to turn off device to save power, si credeam co sa fie bine dar e la fel.Am gasit asta la proprietati--power management, la advance nu era nimic cu power save.