| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Lenovo idea pad 100-150bd, i3 5005u 4 gb ram si placa video Intel hd graphics 5500. Vreau sa stiu daca pot schimba placa video si ramii acestui laptop

Multumesc pentru ajutor! big grin

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Poti schimba ram cu alta placuta
poti schimba grafica in teorie, cu acelasi model sau unul mai performant daca exista si fabricantul o recomanda. am scris in teorie deoarece nu cred ca o sa gasesti pe cineva sa o faca. e riscant si foarte costisitor.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mai bine cumpara alt laptop.
ai un singur slot de ram care e ocupat de cei 4
si ca sa schimbi grafica...

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Am intrebat daca pot schimba, nu ce mi ai raspuns tu, dar mersi oricum! big grin

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti schimba ram cu alta placuta
poti schimba grafica in teorie, cu acelasi model sau unul mai performant daca exista si fabricantul o recomanda. am scris in teorie deoarece nu cred ca o sa gasesti pe cineva sa o faca. e riscant si foarte costisitor.

| Chsattidjtzkg a răspuns:

Din cate stiu nu poti schimba componentele la laptop