| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Lenovo legion de cateva luni. Am observat ca atunci cand nu tin laptopul la incarcat, se misca foarte prost. De exemplu, daca ma joc un joc si il tin la incarcat, am peste 300 de fps-uri, daca il scot de la incarcat, scade la 30 fps-uri. Cum pot rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Programele de gestionare a bateriei, scad frecvența procesorului și a plăcii video, atunci când ești doar pe baterie.
Dacă te joci, va trebui să-l ții doar pe adaptor, pe baterie, doar pentru navigat pe net, citit, power-point, word, excell, filme.

4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Daca bateria este detasabila, cand te joci scoate-o, n-are rost sa o tii acolo.
Ca sa rezolvi apasa pe iconita aia din dreapta de jos, din bara, care are semnul de baterie, si gliseaza la "cele mai bune performante"

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Nop, la fel face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa faci ca in acest video: https://youtu.be/IhDGWh4zJ4Q

| EusebiuPWN a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asa sunt laptop-urile. Ca sa-i folosesti puterea maxima, trebuie tinut la incarcat.