| mahupetrisor a întrebat:

Am un laptop Lenovo si s-a cam stricat. Am garantie la el, dar nu stiu cum sa il trimit sa mi-l repare. Stie cineva?

7 răspunsuri:
| Santo2190 a răspuns:

Oras? Companie?
Incearca sa iei contact cu furnizorii de unde ai cumparat. daca e online contacteaza supportu'. daca e din magazin propriu zis du-l direct

| Lovemydoggy a răspuns:

Iti recomand sa suni la firma de unde l-ai comandat si sa vorbesti cu ei, eu asa am facut cand mi s-a stricat laptop-ul cumparat de la Emag, care a fost si el comandat.

| mahupetrisor explică:

Sunt din Pascani. Laptopul l-am luat de la Altex. Am intrat pe siteul Lenovo, dar nu gasesc niciun loc de unde sa aflu vreun email

| tpuuser999 a răspuns (pentru mahupetrisor):

Atunci du-l la Altex pentru garantie: http://altex.ro/service-produse/

Poti sa-i suni si sa intrebi cum il trimiti daca nu poti ajunge personal in Bucuresti la adresa de service: 021 9196

| dannyel86 a răspuns (pentru mahupetrisor):

Daca vei contacta vanzatorul de la care ai luat laptopul, iti va spune catre ce service te poti indrepta pentru a-l repara. Daca defectiunea ti se datoreaza (crapat, spart, rupt, scapat pe jos etc), garantia nu opereaza si vei scoate bani din buzunar pentru reparatie.

| christall a răspuns:

Pe garantie ai un nr de tel. Suna si vb cu ei, daca nu ai, mergi cu actele la altex si intreaba-i.

Răspuns utilizator avertizat