| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Lenovo si vreau sa cumpar un router. Trebuie sa cumpar unul anume sau merge orice fel.
Care ar fi mai potrivit?
https://www.flanco.ro/......utere.html

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Routerul il iei in functie de providerul de net si ce net ai, nu are treaba cu laptopul! TP-Link, raport bun calitate/pret!

| aalexei a răspuns:

Merge orice fel, dar performanta, nivelul semnalului wifi nu e la fel.

Cunosc situatii cand clientul cumpara unul din cele mai ieftine routere si apoi se adreseaza la mine cu intrebarea: "de ce viteza download e foarte slaba, de ce semnal wifi dispare la bucatarie. de ce se disconecteaza des..."
Deci, daca e o garsoniera merg si cele mai ieftine routere cu o antena, daca e apartament cu mai multe camere, iti iai unul cu 2, 3 antene.
Cred ca pentru tine va fi bun un TL-WR841N.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti recomand unul din astea: http://www.emag.ro/......v-554056/c
Daca le gasesti in alta parte mai ieftine, be my guest.
Ideea este sa ai port USB, sa ai 3 si 4 G si o viteza cat de cat buna (de la 300 in sus).