| dannys a întrebat:

Am un laptop mai vechi cu windows 7 ultimate 64 si nu l-am mai folosit de mult si acum cand vreau sa-l deschid se deschide imi arata sigla de la windows si se face ecranul negru.Nu mai porneste de nici o culoare cu toate ca am asteptat dupa el si 3-4 minute. Dupa ii inchid si la fel imi arata dureaza cam 5 minute pana porneste si eu trebuie sa stau langa el sa il inchid din nou si sa-l deschid.O fi windowsul? Sau o avea alta "buba" in alta parte.

6 răspunsuri:
| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

E de la windows trebuie actualizat sa schimba-l te pup

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi Windowsul. Daca l-ai inchis si era bun e prea putin probabil sa fie o defectiune fizica. Mai repede o virusare care a a actionat asupra Windowsului. Schimba-l!

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca-l cu cablul de net scos si router-ul oprit.
Daca laptopul va porni normal, atunci intarzierea a fost cauzata de upgrade-ul windowsului, care poate sa dureze chiar si cateva ore (mai ales la calculatoarele mai slabute). In acest caz re-pornest routerul, iar dupa 1-2 minute pornesti din nou laptopul si lasa-l sa-si faca upgrade-ul la windows.

| Bro_Mihnea_2000 a răspuns:

Ai incercat sa-l incarci? :/

| georgiocool a răspuns:

Schimbai windows-ul si totusi ai grija ca pe 64 trebuie sa ai mai mult de 2 gb ram

| gelu1970 a răspuns:

In momentul cand apesi butonul power tasteaza F8
in meniul ce apare alege optiunea "ultima versiune ce a functionat" si dai enter.
daca nu da rezultat, faci acelasi lucru dar alegi prima optiune "repair"
spune daca a dat rezultat.