| MFlorinCristian a întrebat:

Am un laptop mai vechi,unde de fiecare data cand il sting (se stinge normal,fara erori),il trag din priza, apoi cand il reconectez la curect si il pornesc, el imi arata ecranul cu F1 to resume (daca dau F1 imi spune System not found- nu este de la HDD, l-am reconectat si tot la fel) iar daca ii dau pe F2 (F2 to setup) pot sa-l aprind,dar mi se reseteaza data si ora. Am nevoie de ajutor, de ce imi da aceasta eroare de fiecare data cand il trag din priza, desi eu il sting inainte.

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Nu inteleg cum cu F1 nu merge iar cu F2 da... dupa ce dai F2 setezi ceva la harddisk acolo in bios?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu il mai trage din priza.

| K0sti a răspuns:

Pentru simplu motiv ca bateria de pe placa de baza e dusa si uita setarile din BIOS! Grav sa nu stii asta...

| bogo93 a răspuns:

Cred ca tu il pui sa hiberneze verifica setarile pentru butonul de pornire in control panel.