| Lustra a întrebat:

Am un laptop marca HP care are asa:

-Procesor Intel Pentinum(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10 GHz
-RAM: 4GB, DDR 3
-Placa video INTEGRATA Intel de 1GB daca nu ma insel

-Nu are placa video dedicata

Intrebarea mea este:

Daca ii pun o placa video dedicata de 512 mb pe 128 bit,spre exemplu,va putea duce jocurile mai bine? Jocuri modeste(ex:Resident evil 4, Spiderman 3, The Godfather 1, Dota,LoL,sau de ce nu GTA 4).

In pozitia in care se afla acum,duce destul de greu pana si Minecraft.

Tin sa mentionez ca are o viteza impresionanta pe net,filme full HD,muzica si nu numai.

Ofer funda,vot, ce mai vreti voi.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu are placa video dedicata nu se poate pune altceva. Si daca ar avea placa dedicata, aia este prinsa de placa de baza cu lipituri care se pot face doar de cineva avizat si cu scule pe masura, in atelier.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unii dau raspunsuri ca sa se afle in treaba. Pentru confirmarea mea citeste si aici: http://www.laptopulmeu.net/......-integrat/

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. La un Laptop nu poti schimba/adauga o placa video! Sorry.