| dumi99 a întrebat:

Am un laptop MEDION ERAZER si nu se deschide. Pe laptop scrie Input: 19V si 9.5A
Iar pe incarcator scrie OUTPUT:12V si 5A oate asta sa fie problema incarcatorul ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| Savina23 a răspuns:

Vezi ca ti se arde laptopul daca nu are pe incarcator aceeasi valoare.

| dumi99 explică (pentru Savina23):

L am lasat cu ala in prizq cam o ora

| Savina23 a răspuns:

Intreaba un prieten daca are un astfel de laptop si sa ti împrumute incarcatorul de proba.Cauzele pot fi multe daca nu merge.

| Justusee34 a răspuns:

Output pe acumulatoru de la laptop te referi. Cred
Daca da nu-s cum a incarcat pana acum adc e dif de V si A.
Iti recomand sa te duci sa intrebi la un service. Asa degeaba il bagi poti sa il lasi si 1 hora tot nu incarca de ars nu te speria (Cred).

| dumi99 explică (pentru Justusee34):

Trebuie sa cumpar un incarcator cu putere mai mare?