| Dan261998 a întrebat:

Am un laptop Packard Bell EasyNote TS13HR-240GE, il detin de 2-3 ani si se incinge rau in ultimul timp la jocuri de exemplu in fifa 14 in vreo 20 de min, acest joc nu necesita chiar cerinte foarte mari sa zicem, chiar si la filme se mai incinge.Nu l-am dus pana acum la vreun service deoarece am avut garantia activa si nu se bagau.Acest laptop are i5, nVIDIA ge force 540m, 6 gb ram.Mentionez ca detin si un cooler pad si tot asa se incinge. Funda dau! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Are praf in el, trebuie desfacut si curatat cooler-ul intern, schimbata si pasta termoconductoare. Du-te cu el la un serivice.

Bft!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui curatat in interior de cineva care se pricepe si cumparat un suport cu coolere pentru racire.
Ceva de genul: http://www.altex.ro/suport-laptop-hama-carbon-look-usb-negru

| Dan261998 explică (pentru Salontanul):

Am deja un cooler pad si tot insista incingerea asta.

| Mirunamir651 a răspuns:

Este normal si eu am patit asa la tableta

| Dan261998 explică (pentru Mirunamir651):

Nu este normal deloc, eu n am tableta ci laptop e o diferenta.