| Anoonymuss a întrebat:

Am un laptop pe care l-am cumparat cu windows 8.1 preinstalat si nu am primit cd de instalare. De unde pot lua instalarea la windows 8.1 de pe siteul official, ca nu gasesc?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai nu iti trebuie windows cd, il are preinstalat adica in memoria laptopului. Cand il deschizi laptopul pentru prima data, windowsul o sa se instaleze automat ( trebuie conectat neaparat la priza, sa nu se inchida din cauza bateriei goale). citeste instructiunile cu instalarea windosului preinstalat de pe carticica pe care o primesti cu laptopul, acolo o sa gasesti toate informatiile despre windows si cum poti sa il reinstalezi ( fara cd, windowsul fiid deja insatalat- de aceea se numeste preinstalat)

| Jipa95 a răspuns:

Cd cu windows 8? Nu iti da asa ceva atunci cand iti achizitionezi un laptop. gandeste-te ca un cd original costa de la 5-600 lei in sus. Bucura-te de acea varianta legala cat inca este proaspata.

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Tu ai raspuns de amorul artei acum? Omul are licenta OEM, iar ce spui tu, e vorba de alta licenta! Are kitul pe hard, de aia nu i-a da CD!
Ia citeste aici: http://www.epasystems.ro/licente-windows-tipuri-semnificatie/