| mtw123 a întrebat:

Am un laptop si cand bag castile in el nu se aude sunetul in ele, ci in laptop. Castile merge deoarece le-am testat la telefon, iar portul nu cred ca este defect deoarece prin el conectez un sistem tot cu mufa jack. Ce poate avea?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa nu fie compatibile castile cu laptop-ul.
Pentru laptop, castile trebuie safie cu 3 contacte (varf, baza si inel mijlociu). Daca ai mufa cu 2 inele mijlocii (casti de telefon cu microfon) atunci risti sa faci scurtcircuit la iesirea de sunet.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

In bara jos ai semnul de volum click dreapta si acolo ai niste optiuni