| mony_kik a întrebat:

Am un laptop si deodata a inceput sa mearga mai prost. Cel putin in chrome merge execrabil. M-am uitat prin el nu pare a avea nimic iesit din comun, insa nici nu pot sa zic ca sunt un specialist in ale calculatoarelor. Am si un antivirus, bitdefender varianta premium licentiata. Tot nu imi pot da seama de ce face asa. Nu am facut nimic iesit din comun, ceea ce fac in mod normal si apoi intr-o zi pac se misca ca melcul. Ce sa ii fac?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Fara sa ne spui configuratia nu prea avem habar cum ar trebui sa se miste in mod normal.

| nicu991 a răspuns:

TaskManager-ul ce-ți arată? Resource Monitor ce-ți arată?
Te uiți in aceste 2 programe ale Windows-ului și-ti vei da seama unde e problema. Cel mai probabil ai vreun crypto-miner in browser sau vreun Add-on neoptimizat.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Este posibil să ai un virus creat special pentru a nu fi detectat care să-ți suprasolicite calculatorul, cât ține cont de Chrome îți recomand Brave, este mai ușor cu el și mai puțin mănâncă.