| SDavidS a întrebat:

Am un laptop si incarcator, e problema daca las incarcatorul in priza intodeauna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti un pic de curent, si se incalzeste, si daca ti si conectat la laptop tot timpul, se mareste rezistenta in interiorul bateriei odata cu trecerea timpului.

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

E bine sa il mai scoto ca iti strici bateria. Sau sa o scoti, dar de 2-3 ori pe luna sa o bagi la loc in laptop si sa o tii pana se ioncarca si se goleste de tot

| antigoni a răspuns:

Acelasi raspuns: nu se intampla nimic, doar risipesti energie (banuiesc ca nu muncesti non-stop la laptop) si ar fi indicat sa il mai scoti din priza.

| demonangel24 a răspuns:

Nu e nicio problema doar ca consuma curent desi ar fi bine sa il mai scoti cateodata.

| M7D7L1N a răspuns:

Parerea me ar fi ca dupa ce ti se incarca pc-ul ar fi bine sa il scoti din prizawinking

| pichiumen a răspuns:

Da si eu am tot laptop si poti lasa incarcatorul intotdeauna k si eu il am intruna in priza si nu am patit nimicbatting eyelashes