| OVYOVY7 a întrebat:

Am un laptop Sony Vaio VGN-FZ11M, am 2 GB rami in el, iar eu vreau sa ii fac un upgrade la 4 GB rami. Multi mi-au spus ca laptopul asta nu suporta mai mult de 2 GB si vreau sa stiu mai bine daca pot face sau nu acest upgrade. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Si au dreptate. Ai aici confirmare

https://www.18004memory.com/sony-vaio-vgn-fz11m.asp

| OVYOVY7 explică (pentru Wr3nch):

Defap chiar merge am băgat plăcuțele în el și funcționează perfect!

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu merge, printre primele laptop-uri care au avut 2 core, VACILE de la Sony l-au limitat explicit la maximum 2G de ram

stiu pentru ca am incercat si eu pe vremuri si mi s-a parut absolut imbecil de inept sa nu poti face upgrade la un laptop cu un procesor care suporta binemerci x64

| OVYOVY7 explică (pentru Zuzu1991):

Chiar merge poți baga am pus 4GB Ram și îmi citește 3, 85 GB