Am un LG F60 si are memorie interna de 4GB. Am in el un card Micro SD de 16 gol si cand vreau sa descarc din Google Play de exemplu FIFA 15 imi spune: Nu exista spatiu suficient pe dispozitivul de stocare extern.
Cum pot rezolva aceasta problema?

1 răspuns:
| semnes a răspuns:

Pai jocurile nu se duc pe cardul de memorie si in memoria interna a telefonului. Pe card se duc decat pozele si videoclipurile. Stiu e nasol dar poti sa-ti rootezi telefon si astfel si aplicatiile o sa se duca pe card. Ai grija daca vrei sa il rootezi poti lua multi virusi. Bafta