| SuneteDeChitara a întrebat:

Am un Lg G4 si nu mai porneste camera foto. Am incercat sa-l restartez, i-am dat Clear Data & Clear Cache la camera, i-am dat si restart din fabrica si nimic.
Stie cineva ce as mai putea sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu merge in nici o aplicatie, atunci cauta prin setari, poate este oprita camera.
Incearca sa instalezi inca o alta aplicatie in care se foloseste camera (de exemplu Skype). Daca acolo functioneaza, atunci trebuie sa re-incarci aplicatia de camera.

In ultima instanta, du-l la un service de telefonie mobila pentru verificare.

| SuneteDeChitara explică (pentru Bula):

Am cautat prin setari, camera e pornita. Am instalat si alte aplicatii care folosesc camera, spre exemplu Retrica si tot nu merge. Nu merge nici in Whatsapp sau Messenger.

| Bula a răspuns (pentru SuneteDeChitara):

In acest caz camera poate fi oprita (din setari) sau defecta. Daca nu te descurci, mergi la un service.

| SuneteDeChitara explică (pentru Bula):

Daca mai am garantie la el, as putea sa-l trimit inapoi, nu?

| MadHOuse a răspuns:

E posibil ca sistemul tau de operare(Android)sa aiba un bug. Incearca la un service pentru resoftare.