| Florin7255 a întrebat:

Am un microSD de vreo 6-7 ani caruia nu ii mai stiu parola. Si da, de vreo 6-7 ani nu ii mai stiu parola. Am incercat toate metodele de pe internet, am intrebat la fiecare GSM intalnit pe strada daca se poate face ceva, toti mi-au spus sa-l arunc.
Tot ce vreau este sa recuperez niste imagini si video-uri de pe el care sunt foarte importante pentru mine! Am incercat sa imi amintesc parola, am bagat toate combinatiile ce mi-au trecut prin minte, nimic.
Parola a ramas pe card ca mi-am bagat-o la vremea aia pe un Nokia 3110 classic pe care il mai am si acum. Aveam cardul in el si cand il accesam nu-mi cerea parola si de aceea am uitat-o.
3110 classicul nu mai merge pentru ca l-am scapat atunci in apa si tot de atunci am descoperit ca nu mai pot vedea nimic de pe card pentru ca nu ii mai stiu parola.
Cardul in acest moment il tin intr-un Nokia 6303 classic pe care imi cere parola, in caz ca va intrebati daca nu s-a bulit si cardul in apa o data cu telefonul!
Cred ca ar fi fericirea maxima a vietii mele sa pot recupera datele de pe card!

P.S. : Nu-mi dati link-uri cu MMCSTORE, NokiaN97 sau d-astea ca nu functioneaza niciuna din pacate.

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Daca introduci cadul intr-un card reader ce iti apare la calculator? Tot iti cere parola? Cred ca de pe calculator se pot recupera fisierele.

1 răspuns:
| Florin7255 explică:

Nu mi-l citeste pur si simplu, nu-l recunoaste!