| ClaudiuEly a întrebat:

Am un modem de la ROMTELECOM si vreau sa imi iau Router.Routerul il voi conecta la modem prin cablul Ethernet? Routerul va avea cei 1, 5 MB/s de la modem?(Modemul il am prin cablu de telefon)

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Functioneaza fara probleme. Nu trebuie setat nimic, functioneaza din prima chiar si cu routere wireless mai ieftine.
Am instalat ultima data un router wireless TP-Link de 150 Mbps model TL-WR740N : http://www.tp-link.ro/products/details/?model=TL-WR740N
Modemul este de la Romtelecom iar totul functioneaza ireprosabil.

| SuicideSilence a răspuns:

Da. poti pune un router. cablul ethernet care intra pana acum in pc, il conectezi la router iar el o sa dea mai departe semnal wi-fi sau semnal prin cablu. viteza de 1, 5Mb/s o poate atinge cam orice router. deci...nu iti trebuie ceva scump.

| FlorinFindus a răspuns:

Nu merge.

| ClaudiuEly explică (pentru FlorinFindus):

De ce?

| FlorinFindus a răspuns (pentru ClaudiuEly):

Nui compatibil

| ClaudiuEly explică (pentru FlorinFindus):

Arthur nu-i de acord cu tine