| qest11 a întrebat:

Am un modul de baterie externa cu protectie la incarcare de 4, 17v si la descarcare de 2, 55V. Aproape de descarcarea acumulatorului, tensiunea devine instabila, becul folosit la test se inchide si se deschide cam de vreo 10 ori pe secunda, un fel de palpaiala. Curentul de intrare pentru alimentarea placii este de 5V si 0, 45A, iar la iesire 5v si 1A. Ce as putea face pentru a ajunge la 4.12/3.00v, iar amperajul la incarcare sa creasca. M-ar interesa niste artificii suplimentare pe care le-as putea face.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci vreo modificare, chiar daca ar fi posibil!
Circuitul de incarcare este unul electronic, foarte precis calculat, sa urmareasca si sa protejeze tensiunea si viata bateriei.
Orice interventie poate duce la deteriorarea, chiar explozia bateriei!