| mihhaii a întrebat:

Am un Monitor LCD Samsung 27", Wide, TV Tuner, Full HD, DVI, HDMI, Boxe, Negru, P2770HD. Se poate sa receptionez programe digitale si hd de la RCS & RDS fara sa cumpar decodorul digital sau decodorul hd?

Răspuns Câştigător
| cartridge a răspuns:

NU se poate! LCDul tau e fullHD asta inseamna ca poti sa "vezi" programe emise in format HD. foarte bine. Insa pentru a le receptiona iti trebuie decoder-ul de la ei evident. Programele se transmint in pachete de date codate. e valabil pentru orice provider tv digital (boom, digi, dolce, etc.

1 răspuns:
| m5789932 a răspuns:

Depinde de tv tuner! daca e destul de performant incat sa recunoasca formatul hd, nu-ti mai trebuie...