| andrei1133 a întrebat:

Am un mouse cu infrarosu si dintr-o data nu mai merge nu inteleg ce are. De deschis se deschide se aprinde beculetu ala rosu dar nu se misca sageata nu merge click-ul. Am pus un mouse de-al meu mai vechi cu bila si merge.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| cupydo0n a răspuns:

Ii trebuie o suprafata plana ca sa mearga, trebuie sa folosesti un mousepad.
Verifica sa nu aiba scame pe lentila receptorului.
Prubeazal si la alt calculator, daca merge inseamna ca trebuie sa ii instalezi un alt driver.
Daca nu merge nici dupa ce ai prubat aceste lucruri poti sa il arunci la gunoi si sa iti iei altul.

O zi buna.