| MesterZaicik a întrebat:

Am un mouse, gen cand il conectez in pc e ok, dar atunci cand fac doar o miscare gen dau un pic in dreapta sau in stanga automat se duce in jos si cu toate ca dau in sus parca ceva il trage in jos.Am reinstalat driverele, am instalat din nou windousu, nimic.

4 răspunsuri:
| Vali215 a răspuns:

Încearcă și cu alt mouse, poate problema este de la el.

| cris914 a răspuns:

Salut, intra in device manager, dezinstaleza mouse-ul(driver-ul), muta mouse-ul in alt port usb restarteaza pc-ul

| Evolution a răspuns:

Eu nu inteleg in primul rand de ce ai reinstalat windowsul laughing dar ma rog.
Ai incercat sa pui mouse-ul pe o alta suprafata? folosesti un mouse pad?
Mouse-ul functioneaza corect? e posibil sa fie senzorul dus. Daca l-ai cumparat recent si ai incercat ce ti-am spus, trebuie dus la garantie.
Daca nu, schimba-l cu altul. Pune-l si pe alt pc/laptop sa vezi daca face asa.
Succes!

| MesterZaicik explică (pentru Evolution):

Am reinstalat windows-ul deoarece nu il schimbasem de 5 luni si + sa fac un test ca poate merge mousu, dar nu.