| daculliber a întrebat:

Am un MSI CR 630 si as vrea sa-i fac upgrade la procesor. Îmi puteți spune un procesor compatibil?
Acum am un AMD Athlon dual core P340. Merg si cele de la Intel?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea ai posibilitati. Un procesor mai bun ar fi: AMD Athlon II N370 Dual-Core. Poate ca ar merge si AMD Phenom II Quad-Core P960 dar frecventa de BUS a placii de baza ar trebui sa fie 1800 MHz. Nu gasesc nicaieri denumirea placii de baza!

| RaptorFabian a răspuns:

Nuu, mai bine iei alt pc, e foarte vechi acest cpu. Nu prea ai cu ce să-l înlocuiești, și cele de la Intel nu merg puse, deoarece AMD are altfel de Socket. Adică da, poți pune ceva mai bun, dar tot vechi o sa fie.

| daculliber explică (pentru RaptorFabian):

Eu folosesc Linux Mint si merge bine și cu procesorul ăsta. Eu voiam doar un procesor mai bun.