| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia 5530 XpressMusic si am restartat odata telefonul, apoi dupa aceasta nu a mers bluetoothul Cine ma poate ajuta? OFER FUNDA

11 răspunsuri:
| AndreiDr a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa dai o revenire la setarile din fabrica, si daca nici asa... apelezi *#7380# (acesta va reseta software, putin probabil sa stearga poze etc, de pe el) sau *#7370#(hard reset, acesta va sterge continut cu siguranta)vezi sa ai numerele salvate pe sim. Cel mai probabil, a doua optiune va rezolva problema, cu soft reset.

| ValyAndreica a răspuns (pentru AndreiDr):

Hey am incercat sa revin la setarile din fabrica ( am scris codul 12345 si nu merge, este altul? daca da spune-mi-l te rog) Iar faza cu apelatul nu merge imi da " result unkonw " ce ar trebui sa fac?

| AndreiDr a răspuns (pentru ValyAndreica):

Atunci mai incearca si 1234 sau 0000!

| ValyAndreica a răspuns (pentru AndreiDr):

Nu merg nici astea!

| AndreiDr a răspuns (pentru ValyAndreica):

Probabil ai cumparat telefonul de la Orange si aia au alt cod, nu-l stiu... sau tu ai pus alt pin.

| ValyAndreica a răspuns (pentru AndreiDr):

Telefonul il am din Italia...l-am achizitionat acum1 an...si nu am schimbat Pin-ul.

| AndreiDr a răspuns (pentru ValyAndreica):

Ok, ai putea incerca urmatoarea chestie.
Vei da pe telefon *#0000#, va aparea o lista, cauta Product Code, trebuie sa fie ceva de genul rm-596... am dat exemplu, si notezi codul si vei cauta pe Google, "pin code rm-596." am dat exemplu cu rm-596.

| ValyAndreica a răspuns (pentru AndreiDr):

Ok ...sa incerc...

| ValyAndreica a răspuns (pentru AndreiDr):

Deci mi-a dat RM-495 si am cautat pe google si nu m-am descurcat ..Ma ajuti?

| AndreiDr a răspuns (pentru ValyAndreica):

De urmatorul lucru nu sunt sigur... din ce am citit pe net, daca introduci codul urmator : *#7328748263373738#
iti va reseta pin cod-ul la 12345. Eu nu stiam acest cod, dar daca vrei. incearca-l.

| ValyAndreica a răspuns (pentru AndreiDr):

Iar mi-a dat "result unknow" Ce e de facut?