| eu_2871 a întrebat:

Am un nokia 6234 de vreun an si credk bateria a inceput sa se strice.Adica desi fac tot ce faceam pana acum cu telu'(nu vb in plus, nu-l tin deschis mai mult timp) totusi bateria(care inainte tinea 7 zile) a inceput sa se slabeasca si acum tine vreo 2 zile.Am fost la un magazin si mi-am luat o baterie noua(originala pentru acest tel desi erau si variante chinezesti) dar nici asta nu tine mai mult de 2 zile.PLS HELP! Ce sa fac? Vreau sa tina din nou o saptamana. Ce as putea face?
Funda si pct bonus

Răspuns Câştigător
| comansorin a răspuns:

Nu asculta toate balivernele.Ce ai luat tu acolo nu e originala chiar daca scrie made in coreea asta nu face nimic decat sa te pacaleasca mai ales daca ai dat mai mult de 10 RON pe ea sau mai putin de 4RON. Pentru o baterie ca a ta si sa tina si mai mult ascultaici la mine ca stiu ce zic si i-ati una de la Nokia de pe NET si cere la comanda ina cu 50mAh (miliamperi ) mai mult si ti-o face in vreo 3 zile si dai vreo 8 Lei minim.

1 răspuns:
| Yep a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci...cam acest lucru se intampla la toate telefoanele.Ale mele se descarca cam in 3 zile...
Plus ca nici nu este vreun smartphone.