| →Alee׃╳← a întrebat:

Am un Nokia C3-00 iar cand incerc sa bag codul de siguranta 12345 imi da o eroare. |
Sperific ca nimeni nu a schimbat codul, iar pana in dimineata asta codul mergea.|
Care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| alxp a răspuns:

Ai bagat cod PIN sau cod de siguranta? Daca e cod PIN atunci da trebuie sa bagi codul PUK dupa a 3-a oara, iar daca e cod de siguranta atunci cand deblochezi tastatura, atunci asteapta un pic pana isi revine, inchide-l si deschide-l de vreo cateva ori dupa care asteapta pana isi revine. Asa mi s-a intamplat si mie tot pe un Nokia.

| BlackStar27 a răspuns:

De cate ori ai bagat codul gresit?
Daca il bagi de 3 ori gresit iti cere Puk-ul. Si Puk-ul este pe cartela de unde ai luat Sim-ul acolo unde razuiesti. Daca tot nu reusesti sa rezolvi problema du-te la unul care se pricepe la telefoane.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Asta depinde de cate ori ai bagat codul daca tu l-ai bagat de 3 ori gresit, dupa asta ar urma sa-ti ceara sa introduci pukul este pe cartela. daca nu reusesti mai bine du-te la cineva care chiar stie

| Aale10433 a răspuns:

Si eu am tot Nokia C3-00 dar eu mi-am dezactivat codul de siguranta. In cazul tau nu stiu thinking incearca sa il duci la cineva mai priceput in domeniu si o sa ti-l rezolve el. De exemplu mama avea un telefon care nu mai trimitea nici un mesaj. iar eu l-am dus la cosmote si in 10 minute mi-l facuse, gratuit.