| anonim_4396 a întrebat:

Am un nokia c3 si cand incerc sa deschid o aplicatie, de exemplu eBuddy mobile messenger imi apare mesajul "class not found java lang classnotfoundexception" stie cineva ce pot face?

2 răspunsuri:
| StefanS a răspuns:

Ai facut cumva ceva update? Asta trebuie sa fie problema.
Cu un Hard Reset se rezolva. Scrie asta: *#7370# numai vezi ca o sa pierzi unele date din telefon.
Ca sa nu pierzi datele faci asa:
Settings(Setari) -> Sync and backup(Sincronizare si "backup") -> Create a backup(Creaza un backup)
Ca sa faci restore intrii in Settings -> Restore factory sett. -> All

| marinesculucian a răspuns:

Ms a mers cum ai zis u stefan