| piatraneamt97 a întrebat:

Am un nokia n70. Ieri vorbeam la telefon pe speaker si s-a inchis pentru ca nu mai aveam baterie. Acum in dreapta sus imi apar semnul de casti de parca ar fi bagate si cand vorbesc cu cineva nu aud ce zice pentru ca e ca si cum ar fi castile bagate, dar nu sunt! Vreau sa imi spuneti cineva cum asi putea dezactiva castile fara ca ele sa fie bagate in telefon(pentru ca nu am casti).

Răspuns Câştigător
| Ove a răspuns:

Salut.Ar fi 3 variante:
1. Din profilul lui.
2. Tine scoasa bateria din el 5 minute.
3. O resetare generala.

Daca ai facut toate astea si nu a mers raspunde-mi ori prin PM ori aici

3 răspunsuri:
| florinmarius a răspuns:

Este o problema de soft pe care am avut-o si eu la un sony
incearca prima data cu revenire la setarile din fabrica daca nu iti recomand un service pentru ca eu am patit la fel si era ceva defect din softul telefonului se conecta handsfree-ul automat fara sa bag casti exact ca si la tine deci necesita o resoftare eu asa am scapat dar totusi incearca si dai resetare totala ATENTIE--iti vei pierde tot continutul telefonului la resetare din fabrica stima

| Ove a răspuns:

Am dat pm

| piatraneamt97 explică:

Coco, primele 2 nu merg. sunt si alte solutii? daca e sa resetare generala, se sterge tot? si cum fac o resetare generala?