| iulia_5567 a întrebat:

Am un nokia n900 si are sistem de operare maemo 5, media player suporta filme dar fara subtitrare. Stiti daca exista un program la care poti sa pui si subtitrare?

Răspuns Câştigător
| winter a răspuns:

De obicei programele astea te fac sa astepti mult pana cand lucreaza dar exista.virtual dub este unul dintre ele dar uitate cu atentie la videotutorialul asta ca altfel no sa poti sa bagi subtitrarea, este putin mai complicat si vei avea mult timp de asteptat pana s baga.mie personal nu mi-a iesit din prima deoarece imi lipsea codecul xvid : http://www.videotutorial.ro/? p=4349

1 răspuns:
| ioncelmare a răspuns:

Ignora-l pe desteptul cu virtual dub.
intrii in aplication manager, download, cauti subtitles support, instalezi, din setari ( e ultima, jos, la extras ) dai la encodimg central european(8859-2) si gata. sub si filmul sa aiba acelasi nume.

mai sunt si alte playere ce suporta subtitrari si mai multe setari pentru ele, insa mediaplayerul lui merge cel mai bine.