| secretttttttttttttt a întrebat:

Am un notebook Asus ee pc si incerc sa instalez pe el windows xp totul merge si cand apare sa sterg partitia dau pe d si nu se sterge cine ma poate ajuta dau funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asus ee parca nu are cd-rom. Instalezi de pe stick usb? Daca da, atunci cand intri in meniul ala cu partitiile C, D, selectezi D si apoi apesi delete de jos din dreapta si apoi te duci pe Unpartitioned Space si dai Create si ori introduci tu dimensiunea partitiei ori lasi sa-ti calculeze automat dimensiunea. Dupa ce creezi partitia D te duci pe C, dai format si continui instalarea astfel incat sa instalezi sistemul de operare pe C si nu pe D.
Noroc bun!