| Perversul69 a întrebat:

Am un notebook HP 15-bs001nl. Vreau sa stiu daca ii pot schimba piesele, gen placa video, procesorul, etc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce placa de baza are! Majoritatea procesoarelor sunt lipite pe placa de baza (nu ca la PC) si nu se pot dezlipi decat de meseriasi cu scule speciale. Memoria RAM o poti schimba dar daca ai 4 Gb ai ajuns la maximum si n-ai ce. Poti schimba HDD-ul cu un SSD si se simte ceva mai multa usurinta in folosinta. Placa video este inclusa in procesor si n-o poti schimba decat o data cu procesorul. Nu poti pune placa video dedicata pentru ca laptopul n-are slot PCIe. Cam atat poti face.

2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Majoritatea laptopurilor sunt facute in asa fel incat asa cum "s-au nascut" asa "sa moara".

| Sorinel_Andreiutz_1978 a răspuns:

Asta mă întreb și eu de ceva timp.