| BogdanMo a întrebat:

Am un Panasonic Smart Tv am incercat sa intru pe Netflix, o zi doua a mers, televizorul fiind conectat pe wifi. Dupa accea nu a mai mers deloc netul pe televizor, am incercat sa intru pe google si pe Netflix si degeaba. Spunea ca nu sunt conectat la internet dar aveam wifi. Am incercat sa ma conectez cu internetul prin cablu dar degeaba, oare este de la televizor? Mai am un televizor putin mai vechi dar merge internetul(wifi) pe acela.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, nu ai routerul configurat cum trebuie.
Pe Wan trebuie sa configurezi accesul la internet, sa fie activata si reconectarea automata.
Pe iesirile pe cablu (Lan) trebuie sa fie pusa pe alocare automata IP. In acest caz se conecteaza automat orice calculator sau televizor conectat prin cablu.
Pentru wi-fi (wireless) pui un "nume" de identificare dupa care sa-l recunosti si parola de acces dorita de tine.

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

E putin evident ca e din televizor daca alte device-uri merg pe acelasi internet/wifi

cum nu iti merge nici cablu de net atunci incearca sa resetezi televizorul la setarile din fabrica, daca tot nu merge atunci ultima solutie: service/garantie