| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Am un PC cu urmatoarele configuratii:
-Core 2 Duo E6550 2.33Ghz Socket 775
-4Gb Ram DDR2
-HDD 80GB
-Video integrat
-Windows 7 64Bit
Intrebarea este urmatoarea!
Am 70de lei la dispozitie pentru ai face un upgrade la ceva.
Sa cumpar un Procesor "Intel Core2Quad Q9400 2660MHz 775 6M" de 60 lei? Sau sa cumpar o placa video dedicata "GeForce GT 210, 1GB, DDR3, 64bit" de 50 lei? Is tare confuz si nu stiu ce sa cumpar. Care dintre cele doua sa le iau? Nu veniti la mine cu raspunsuri de genul "I-ale pe amandoua" sau "niciuna"!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa fac si eu, flamand si eu p'aci, cersesc. Da-mi de mancare laughing.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-i acelasi vanzator, te milogesti putin si le scoti pe amandoua.
Dar ce vei face cu cele exisstente?
Cel mai bine e sa te intelegi cu vanzator sa-i dai cel vechi si sa platesti doar ceva diferenta, de 20-25 lei.
Tot n-ai ce face cu piesele vechi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Tare sunt curios Bula, cine accepta tranzactia asta, mai ales pe olx sau lajumate laughing.
Zi buna!

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru anonim_4396):

Ce te bagi in seama degeaba flamandule? laughing)

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca vrea de pe olx?
Poate ar fi de la vreo cunostinta, dintr-un service...
Eu asa-mi caut piese, "de schimb" tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Nici atat macar nu-mi dau seama, am bagat cu presupusul laughing.
De obicei cam asa procedez daca am nevoie de componente vechi, meh cazul meu.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru anonim_4396):

Domnule, ai respectul meu si o funda!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Ce sa fac si eu, flamand si eu p'aci, cersesc. Da-mi de mancare laughing.

| bogdan324 a răspuns:

Pentru lucru office si internet procesorul, pentru a juca maxim un gta san andreas sau call of duty placa video, pentru jocuri gen gta 5 NICIUNA!

| anonimg a răspuns:

Ia-ti placa video. Este chiar buna la banii astia. Procesor mai ai cat de cat; dar ce-a integrata e mult prea slaba. Data viitoare iti iei si procesor.

| Nume2 a răspuns:

Eu as merge pe o placa video.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Actualizare: Pana la urma am luat un Asus Radeon HD5450 silent