| andrei0511 a întrebat:

Am un pc cu vga si un tv cu hmdi.
Mi-am cumparat un cablu vga de 5 m si un adaptor hdmi-vga.Tvul este la 2-3 metri de pc.
Cand conectez cablul vga de la pc la monitor merge dar cand pun adaptorul si il conectez la tv si dau pe source la tv nu imi gaseste.

2 răspunsuri:
| VallyP a răspuns:

In PC, display settings, alege de acolo TV-ul.Iti apare ceva de genul "show only on display 1" sau 2.

| andrei0511 explică (pentru VallyP):

Problema este ca nu am cum sa aleg pentru ca nu am monitorul conectat pc deoarece cablul care trebuie sa intre in monitor il conectez la tv. si cand dau pe source la tv nu imi recunoaste