| Rebenciuc_Valentin_1997 a întrebat:

Am un pc elsaco acesta porneste apare ELSACO Pe ecran si sta asa. ce sa fac? si dau funda raspunsului corect

1 răspuns:
| PurpleKusH a răspuns:

1)Verifica daca sunt bagate bine mufele pc-monitor
2) daca fac contac bine mufele si ai inca problema asta uitate in sa mezi placutele de rami daca sunt in regula am avut o problema similara cu ata si erau devina ramii
3) verifica daca este ok monitorul ori incerci sa conectezi alt monitor sa vezi daca pe el merge ori bagi in monitorula ctual mufele de la tv si daca merge atunci monitorul tau este ok si problema vine din alta parte

Sper sa te fi ajutat