| Uououo12321 a întrebat:

Am un pc Lenovo cu un i3 generatia 4, 4gb ram ddr3 si am incercat sa ii pun o placa video gt 1030 zotac low profile dar e o problema, nu booteaza, se aprinde ecranul si apare doar o liniuta alba pe un ecran negru. In bios merge sa umblu dar nu booteaza windows ul. Sa fie cumva de la sursa se 280w bronze sau de la altceva?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi si de la sursa dar si de la o defectiune a placii sau defectiune a slotului placii de baza. Sursa sigur ar trebui inlocuita. O sursa daca este no name da maxim 60-70% din cat scrie pe ea. Sursele certificate dau de la 80% in sus. Deci sursa ta, in cel mai fericit caz, da 200 W. Calculeaza-ti pe aici necesarul: http://bit.ly/2pgH2YS