| anonim_4396 a întrebat:

Am un pc pe care doresc sa il tin ca server pentru un site. Intrebarea este: cum procedez pentru a hosta propriul site pe domeniu. com sau. ro cu ce programe etc. Nu vreau sa platesc pentru ceva ce este posibil. Doar toate site-urile, cum hosteaza pana la urma? Deci astept raspunsuri. Funda celui mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut, gasesti la tlh.ro host de la 48lei/an+tva, sunt 5 lei pe luna...

Au un centru de date, au viteza superioara de net, au securitate, asta ca sa-ti enumar doar catev avantaje.

In plus, gandeste'te cat te costa doar curentul, nu cred ca economisesti ceva.

Bafta

| sltlp a răspuns (pentru CataC):

Dar fara bani, nu vreau sa platesc nimic. Voi tine un laptop, nu consuma mai nimic(in general un laptop ia cam 10-20w idle).

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru sltlp):

Ucoz.ro sau cam asa era. Cauta hosting gratis. gasesti tu

| sltlp a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Man, stiam de ucoz, stiu de astea. Eu vreau sa imi fac eu. nu vreau sa am xyz.ucoz.ro sau alte prostii. Vreau simplu,.com Daca stii