| Alberto4002 a întrebat:

Am un pc sI imi tot da blue screen..artefacte pe ecran...si uneori nu merge displayul deloc.Ce pot face..am incercai tot ce se putea.Din cate am inteles e placa video dar ce as putea face sa o repar?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cu placa grafica integrata face la fel?

| Alberto4002 explică (pentru LPCTSTR):

Nu am probat, cum trebuie procedat su ce avantaj am ....ca e mai slaba decat cea dedicata...placa.video o am de 4gb dedicata

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alberto4002):

Cum tu esti foarte reticent in a da mai multe informatii, eu n-am de unde sti ce placa grafica ai.
Majoritatea procesoarelor vin, mai nou, cu placa grafica integrata.
De asta, tu acum trebuie sa cauti „how to disable dedicated graphics card" sau „how to enable integrated video card", vei ajunge la aceeasi concluzie.

| flixbuster a răspuns:

E mai greu cu reparatul, trebuie scule speciale si om priceput, in general in service daca e garantie se inlocuieste gratis, daca nu, pe bani. Greu gasesti pe cineva repare (trebuie sa se si poata ca daca e dus fix GPU nici 'mnezo nu o mai repara).