| Seby2252001 a întrebat:

Am un pc si tot iau bluescreen-uri in jocuri (BSOD) dupa maxim 10 minute de joc. Memoria ram ajunge la 100% la fel si driver-ul hdd. Mentionez ca am urmatoarele componente: i5 - 2500, GTX 1050TI, 4GB RAM si un HDD de 500gb, iar sursa e de 450W. Nu inteleg de ce iau BSOD-uri, probabil de la memoria ram ca e prea mica sau? Si as vrea sa stiu daca iau 8gb RAM si iau un SSD de 240GB pe care voi instala windows-ul, iar un HDD de 1tb in care instalez jocuri etc, mai iau BSOD-uri? Si daca adaug cele precizate mai sus ar trebui sa iau o sursa mai puternica sau ajunge? A mea e 450W. Va rog sa raspunda cine se pricepe, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noteaza codul de eroare din BSOD cand iti mai pica si posteaza-l, poate te putem ajuta.
Codul este de forma 0x000XX si altceva.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Când iei un bsod ți se precizează codul și cauza exactă.

| LPCTSTR a răspuns:

Codul, omule, spune-ne codul de eroare ca nu primesti BSOD numai dintr-o singura problema.